افتتاح دومین باشگاه کارآفرینان نوجوان خراسان رضوی در بهمن ماه 1398

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، دومین باشگاه کارآفرینان نوجوان مشهد مقدس با حضور مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان و مسئولین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای بابایی رییس دفتر توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تشکر از همه عوامل اجرایی باشگاه، اعلام نمودند که اختتامیه اولین باشگاه کارآفرینان نوجوان مشهد در اردیبهشت ماه 99 برگزار می گردد و تجربه نشان داده است که آموزش نوجوانان بدون همراهی خانواده ها بی نتیجه است لذا انتظار می رود خانواده ها در اجرای این نوع برنامه ها، آگاهی و همراهی لازم را داشته باشند. ایشان با اشاره به هدف اصلی باشگاه در تقویت مهارت حل مساله و نوآوری، بیان نمودند چنانچه نوجوانان در پایان دوره های آموزشی ایده های اثربخش در رفع مشکلات جامعه داشته باشند، حتما حمایت خواهند شد.

در ادامه جناب آقای اسدی معاون اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار داشتند در گذشته مهارت های کارآفرینی به صورت سنتی در خانواده ها آموخته می شد. آموزش و پرورش نیز برنامه ریزی های گوناگونی در زمینه آموزش مهارت های فنی در مدارس انجام داده است همانند طرح کاد که در گذشته اجرا می گردید. ولی امروزه همراهی علم و عمل ضرورت دارد. نگاه به کارآفرینی از منظر اجتماعی نشان می دهد برنامه های اشتغال به اخذ مدرک و انتظار اشتغال در ارگان های دولتی محدود شده است در حالیکه این باور کاملا نادرست است و باید فضای اشتغال به سمت کارآفرینی و توسعه حرکت نماید. در این مسیر باشگاه کارآفرینان نوجوان بخشی از خلا امروز را در شناخت و پرورش استعدادها پر خواهد کرد.

جناب آقای سرهنگی مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی نیز به جایگاه توسعه کارآفرینی پرداختند و بیان داشتند کارآفرینی اکسیر اعظم کشورها برای توسعه است و داشتن مهارت ترکیب و تبدیل منابع به ارزش ها جزء ویژگی های کارآفرینان و توسعه کشورها می باشد. در کشور ما این چشمه جوشان تا کنون از نفت و درآمدهای حاصل از آن بوده است نه افرادی با نگرش کارآفرینی بنابراین این نوع درآمد و ارزش حاصل از آن پایدار نبوده و نیست.

لذا دفتر توسعه کارآفرینی برای تقویت نگرش کارآفرینی و پرورش انسان هایی با عملکرد کارآفرینانه و با الگو گرفتن از سایر کشورهای پیشرفته، به این نتیجه رسید که آموزش کارآفرینی را باید از سنین زیر 18 سال آغاز نمود. آموزش های کارآفرینی از نوع آموزش های سخت و طولانی مدت است تا بتواند سبک زندگی افراد و نوع رفتار آنان را تغییر دهد تا به رشد منجر گردد.

پس از اتمام مراسم افتتاحیه باشگاه کارآفرینان نوجوان با حضور 60 دانش آموز هنرستان عترت آغاز به کار نمود.

30 مرداد 1399

1 پاسخ به "افتتاح دومین باشگاه کارآفرینان نوجوان خراسان رضوی در بهمن ماه 1398"

  1. باسلام اورلی هستم مدیرهنرستان فنی وحرفه ای عترت ومجری دومین باشگاه کارآفرینی استان خراسان درسطح هنرستان
    ممنون ازاطلاع رسانی سریع وخوب شما وتشکرازهمه دست اندرکاران وبزرگانی که چه درسطح وزارت خانه واستان وشهرمشهد همراه وپشتیبان ما بوده وهستند چراکه هنوزاول راهیم ونیازمند به کسب تجربه وحمایت همهجانبه این بزرگان میباشیم دست حق نگهدارتان……

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©کلیه حقوق سایت متعلق است به باشگاه کارآفرینان نوجوان وابسته به وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد
X