باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران در قائم شهر افتتاح شد

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان استان مازندران در شهرستان قائم شهر با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل فنی و حرفه ای استان، معاون فرماندار قائم شهر و دیگر مسئولان استانی افتتاح گردید.

کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات اشتغال کشور با ترویج فرهنگ کارآفرینی حل می شود، گفت: فرهنگ کارآفرینی را باید از مدارس و همان سالهای ابتدایی به فرزندانمان بیاموزیم و در آنان نهادینه کنیم.

وی اظهار داشت: در همین راستا جای خالی مدارس تخصصی کارآفرینی در استان حس می شود. باشگاه کارآفرینان نوجوان در محیطی گرم و صمیمی ضمن برقراری ارتباط دوستانه و تعاملی با دانش آموزان به آموزش مهارتهای کارآفرینی می پردازد.

وی توانمندسازی دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک کمک به دانش آموزان جهت تقویت باور نسبت به خود و کشف و واکاوی خلاقیت، از طریق کوشش و خطا، بهبود مهارتهای اساسی مانند تصمیم گیری، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه سازی تقویت نگرش کارآفرینانه نوجوانان و افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت، تغییر روش های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی های کارآفرینانه دانش آموزان و آشنا نمودن اولیای آنها با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودک و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی های کارآفرینانه آنان را از اهداف راه اندازی باشگاه استان مازندران عنوان نمود.

عبداله رضیان نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر ضرورت برنامه ریزی درست برای افزایش بهره وری در حوزه اشتغال تاکید کرد و گفت: موقعیت شغلی در کشور زیاد است و باید به فضای اشتغال در حوزه استارتآپی بیشتر توجه کنیم. وی افزود: استعدادهای فراوانی در کشور داریم که باید با حمایت دولت و مجلس به نقطه ایده آل برسیم. اقداماتی مانند باشگاه کارآفرینان نوجوان که قطعا برای آینده نوجوانان ما مؤثر خواهد بود باید ادامه دار باشد. اصغریان رئیس آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مهارت آموزی از اولویت های آموزش و پرورش است، بیان کرد: در طرح شهاب استعدادهای برتر شناسایی می شود. وی با قدردانی از حمایت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در کشف استعدادها در حوزه کارآفرینی، اظهار کرد: ایده ها با حمایت همه دستگاه ها به اشتغال و کارآفرینی تبدیل می شود.

پس از پایان مراسم افتتاحیه، کمپ دو روزه آغاز گردید.

30 مرداد 1399

0 پاسخ به "باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران در قائم شهر افتتاح شد"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    ©کلیه حقوق سایت متعلق است به باشگاه کارآفرینان نوجوان وابسته به وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد
    X