منوهای نصب در پنل مدیریت

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان استان خوزستان در آذرماه 1398 در شهر اهواز آغاز به کار کرد
2514

در این مراسم، جناب آقای دکتر سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره­ وری نیروی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به همراه تنی چند از مقامات استانی و همچنین کارآفرینان برتر استان حضور داشتند.

دکتر سرهنگی در مراسم افتتاحیه باشگاه اظهار نمودند این باشگاه محفلی برای آموزش های کارآفرینی به سبک نوین بوده و هدف آن تربیت نسل آینده کارآفرینان کشور است. وی با تاکید بر اینکه ایران باید توان رقابت با کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را داشته باشد، اذعان داشت سعی بر این است این باشگاه ها با استفاده از به روزترین منابع درسی در حوزه آموزش های کارآفرینی دنیا و کارگاه های نوآوری برگزار شده و محفلی برای آموزش های کارآفرینی به سبک نوین بوده و هدف آن تربیت نسل آینده کارآفرینان کشور است.همچنین با بیان اینکه تیمی از دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران این باشگاه را طرح ریزی کرد­ه­ اند افزود: این دوره به مدت یکسال و نیم ادامه خواهد داشت و نوجوانان هر دوهفته یکبار در برنامه های این باشگاه شرکت می کنند.

 وی تصریح کرد: مربیان فعال در این باشگاه داوطلبان علاقه مند به حوزه کارآفرینی هستند که با آموزش هایی که دیده اند به آموزش نوجوانان مشغول خواهند بود و ثمره این باشگاه منجر به کسب و کار پایدار و نوآورانه ای می شود که توان رقابت با بازار بین المللی را داشته باشد.وی با اشاره به شروع فعالیت اولین باشگاه در استان خوزستان در شهر اهواز اظهار امیدواری کرد که دوره های بعدی در شهرستان های استان مانند شوشتر، گتوند، اندیمشک، هفتگل و … برگزار گردد. دکتر سرهنگی در پایان از همکاری و همدلی مقامات و نهادهای استانی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماهی خوزستان تشکر و قدردانی نمود.

ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان در حاشیه این مراسم، باشگاه کارآفرینان نوجوان را  تلفیقی از مهارت و آموزش در عمل دانست که هدف آن توانمندسازی دانش آموزان برای دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در یک مقیاس کوچک تر می ­باشد. وی اظهار داشت باشگاه به تقویت باور دانش آموزان نسبت به خود و افزایش خلاقیت آنها، از طریق کوشش و خطا کمک کرده ومهارت های اساسی از جمله تصمیم گیری، توانایی کار گروهی و حل مساله و نوع نگرش را در نوجوانان تقویت می کند و افزایش خلاقیت، نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت و مطالبه گری را از دیگر دستاوردهای این باشگاه دانست. وی یکی دیگر از اهداف باشگاه را آشنا کردن والدین دانش آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی کارآفرینانه عنوان کرد. قابل ذکر است در این باشگاه تعداد  ۱۰۰ دانش آموز به تفکیک شامل ۵۰ دانش آموز دختر  و ۵۰ دانش آموز پسر در دو رده سنی دوره اول و دوم دبیرستان شرکت نمودند.

 
©کلیه حقوق سایت متعلق است به باشگاه کارآفرینان نوجوان وابسته به وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد
X