برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان یزد در سال ۱۴۰۰

در استان یزد دو باشگاه کارآفرینان نوجوان به مدیریت آقایان احمدزاده  و شرافت در راستای توسعه و ترویج کارآفرینی در  استان و به منظور تقویت مهارت­‌های نرم کارآفرینانه دانش­‌آموزان مستعد و با اهداف نگرشی (ایجاد نگرش خلاق، نگرش دانستن، توانستن و انجام دادن، تقویت نگرش مثبت و انعطاف پذیر در برابر تغییرات و موقعیت­‌های مبهم، تقویت حس کنجکاوی، پرسشگری، تقویت احساس خودکارآمدی و شایستگی اجتماعی در کودکان، تقویت حس استقلال و توفیق‌طلبی در کودکان با توجه به تفاوت­‌های فردی آنان و …) و اهداف مهارتی (برقراری ارتباط با همسالان و بزرگسالان، وسایل و زپرسانه­‌های مختلف برای یادگیری، پرورش مهارت رویارویی شجاعانه با تغییرات و دنیای جدید، مهارت درک افکار و احساسات خود و دیگران، کسب مهارت یادگیری، انتقال و تعمیم آموخته­‌ها به شیوه­‌های مختلف، تقویت مهارت­‌های رهبری همسالان و گروه‌­های کوچک و تقویت مهارت­های فردی و …) فعالیت داشته و اقدامات موثری در این زمینه به عمل آمده است .

نخستین جلسه رسمی این دوره در روز پنج شنبه مورخ ۲دی ماه ۱۴۰۰ با حضور  دانش آموزان  و والدین آن ها در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور رهیاران برگزار گردید.

در این جلسه نخست جناب آقای دکتر محمدرضا احمدزاده مدیر باشگاه، برنامه و اهداف این دوره را برای دانش‌آموزان و اولیای آنها معرفی و در ادامه فعالیت های مربوط به جلسه اول با نظارت و مدیریت سه نفر از رهیاران انجام شد.

نکته قابل توجه در این جلسه مشارکت بالای دانش آموزان در خصوص موضوع پیشنهادی و خلاقیت بسیار بالای آنها در فعالیت­های باشگاه از جمله شنیدن همدلانه و داستان عکس بود و مورد استقبال دانش آموزان و والدین قرار گرفت.

 

 

 

لازم به توضیح است باشگاه کارآفرینان نوجوان به مدیریت آقای شرافت از سال ۱۳۹۸ شروع به کار نموده و در سال جدید نیز فعالیت خود را بصورت مجازی ادامه داده و تا کنون ۱۰ جلسه  از کلاس ها و دوره های آنها سپری شده است . همچنین با انجام تبلیغات مناسب در سطح شهر و جذب ۳۹ دانش آموز جدید در حال راه اندازی دوره جدید باشگاه می­باشد.

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن