معرفی دوره

باشگاه کارآفرینان نوجوان

باشگاه کارآفرینان نوجوان در راستای آموزش و تربیت نسلی خلاق و نواندیش با ساختار و محتوای کاملا متمایز از دوره‌های رایج در کشور  با همکاری دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ، مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش  ایجاد شده است.

هسته اصلی محتوای باشگاه ، چارچوب “دی ان ای نوآور ” ، طراحی انسان محور و انقلاب صنعتی چهارم می باشد .

این باشگاه، مبتنی بر تعریف اصیل کارآفرینی (یعنی افراد نوآوری که دست به خلق صنایع و تاسیس شرکت­های دگرگون­ساز می­زنند) طراحی شده، و با هدف تغییر نگرش و رفتار نوجوانان وآموزش مهارت های نرم کارآفرینی به صورت  حضوری یا مجازی هر هفته یکبار در جلسه‌های ۲ ساعته و به­ صورت تمرین­های جذاب عملی و گروهی برگزار می­گردد.

تو این دوره چی یاد می گیریم؟

مشاهده گری

پرسشگری

یادگیری و آزمایشگری

شبکه سازی

تفکر سنتتیک

زیبایی شناسی

اکتشاف مشتری

هوش احساسی

قدرت تخیل و معناسازی

نفــوذ و اقناع

اهداف دوره

از شروع تا پایان

فرآینده ورود رهیـار
فرآیند ورود مجـری
تعاریف :

دانش آموزان دختر و پسر در رده سنی ۱۲ الی ۱۵ سال و ۱۶ الی ۱۸ سال یعنی دوره اول و دوم دبیرستان که در باشگاه ثبت نام کردهاند.

رهیاران باشگاه افراد داوطلبی هستند که با توجه به سوابق کاری یا تحصیلی خود علاقمند به همکاری با باشگاه بوده و هر یک از رهیاران پس از شرکت در جلسات توجیهی مسئولیت یک گروه از دانش آموزان را بر عهده گرفته و در فرآیند برگزاری باشگاه این گروه را رهبری و هدایت می کنند.

 مؤسسات مجری شامل «مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی»، آموزشگاه‌ آزاد فنی و حرفه‌ای، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی، مؤسسات آموزشی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می­باشد که با توجه و سوابق و توانایی های خود به عنوان برگزار کننده دوره انتخاب می­شوند.

اجراکنندگان (‌مجری)

۱

مراکز مشاوره وخدمات کارآفرینی دارای مجوز از دفتر توسعۀ کارآفرینی وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی

۲

پژوهش سراهای دانش آموزی سراسر کشور

۳

آموزشگاههای آزاد سازمان آموزشهای فنی حرفه ای کشور

۴

افراد حقیقی علاقمند تایید صلاحیت شده توسط دفتر توسعۀ کارآفرینی وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی

سوالات متداول

شاید این سوالها برای شما هم پیش اومده باشه

طرح  “باشگاه کارآفرینان نوجوان” به منظور تربیت نسلی خلاق و نوآور ویژه دانش ­آموزان مقاطع اول و دوم دبیرستان از سال ۱۳۹۷ توسط دفتر توسعه کارآفرینی اجرا می­شود.

برای اجرای طرح در هر استان ابتدا فراخوان باشگاه از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام و داوطلبین اجرای طرح شناسایی می­شوند سپس با بررسی سوابق علمی و اجرایی داوطلبین و برگزاری مصاحبه­ های تخصصی که از سوی اساتید و هیأت علمی باشگاه انجام می­شود، داوطلبین (مؤسسات و نهادهای آموزشی) واجد شرایط مشخص می­گردند و درسایت باشگاه ثبت نام می نمایند . سپس تعدادی رهیار که شامل نیروهای جوان، علاقمند و مستعدکار با نوجوانان هستند بر اساس آزمون­های معتبر و انجام مصاحبه انتخاب شده و دوره آموزشی رهیاران باشگاه برای آنها برگزار می­گردد. پس از مشخص شدن تعداد دانش­ آموز مستعد و داوطلب، اولین گام در اجرای طرح برگزاری اردوی دانش­ آموزی به منظور آشنایی دانش ­آموزان و والدین آنها با اهداف باشگاه بوده و پس از آن باشگاه وارد مرحله آموزشی و برگزاری کلاس­های مربوطه می­شود. در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل­های بهداشتی این آموزش­ها به صورت مجازی برگزار می­شود.

تغییر نگرش دانش آموزان از طریق آموزش  مهارت های نرم کارآفرینی و تربیت نسل نوآور و خلاق

بله دوره مجازی شامل ۱۸ جلسه ۲ ساعته است

بله با اتمام فرآیندایده پردازی تا اجراو ساخت نمونه اولیه و ارائه آن

رهیاران که قبل از شروع باشگاه ، تمام دوره های آموزشی را تحت نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار گذرانده اند

با توجه به روند کاری مجریان و برگزارکنندگان این دوره می تواند به صورت رایگان یا با دریافت مبلغ بسیار پایین اجرا شود

آینده از همین الان شروع میشه!

خوب حالا که با دوره باشگاه کارآفرینان نوجوان آشنا شدی میتوی از این طریق توی دوره شرکت کنی!

شما میتونید در قالب دانش آموز / رهیار (مربی) / مجری دوره با ما همکاری کنید.

به بالای صفحه بردن