درباره ما

شما در این قسمت میتونید با تیم باشگاه کارآفرینان نوجوان آشنا بشید.

باشگاه کارآفرینان نوجوان

باشگاه کارآفرینان نوجوان در راستای آموزش و تربیت نسلی خلاق و نواندیش با ساختار و محتوای کاملا متمایز از دوره‌های رایج در کشور با همکاری دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ، مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است.

تربیت نسل آیندۀ کارآفرینان نوآور کشور

ماموریت اصلی باشگاه کارآفرینان نوجوان

ضرورت ملی

در حال حاضر سیستم آموزشی ما به گونه ای است که تقویت و ایجاد ویژگیهای کارآفرینی و شخصیت کارآفرینانه، در نظام آموزش عالی پیگیری می شود. در صورتیکه دستیابی به این مهم در سنین بالای ۱۸ سال، امری ممکن به نظر نمی رسد. چرا که روانشناسان بر این باورند که بخش عمده شخصیت هر فرد در دهه اول زندگی وی شکل میگیرد. پس ایجاد شایستگیهای کارآفرینی در سنین ابتدایی زندگی کودک میتواند زمینه ساز ایجاد شخصیت و نگرش کارآفرینانه افراد باشد. در نظام آموزشی کشور‌های پیشرفته، توجه ویژه‌ای به آموزش کار‌آفرینی، فرهنگ‌سازی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کارآفرینانه در افراد می‌شود، در نتیجه آنها توانسته‌اند بحران‌های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت‌های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی برطرف کنند. در حالی که در کشور ما برنامه‌های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده و به تفاوت‌های فردی آنها توجه نشده است. هر فرد اگرچه ممکن است که دارای نقاط مشترک با دیگران باشد، اما دارای استعداد و علایق منحصر به فرد است و باید متناسب با توانایی‌ها و استعداد‌های خویش پرورش یابد. در واقع توجه به این واقعیت باعث رشد خلاقیت، نوآوری و رفتار‌های کارآفرینانه در افراد می‌شود.

هسته اصلی محتوای باشگاه چارچوب "دی ان ای نوآور " ، طراحی انسان محور و انقلاب صنعتی چهارم می باشد . این باشگاه، مبتنی بر تعریف اصیل کارآفرینی (یعنی افراد نوآوری که دست به خلق صنایع و تاسیس شرکتهای دگرگون ساز میزنند) طراحی شده، و با هدف تغییر نگرش و رفتار نوجوانان وآموزش مهارت های نرم کارآفرینی به صورت حضوری یا مجازی هر هفته یکبار در جلسه‌های ۲ ساعته و به صورت تمرین های جذاب عملی و گروهی برگزار میگردد.

آمار باشگاه

۱ +
دانش آموز
۱ +
رهیار
۱ +
مجری

به جمع دانش آموزان ما بپیوندید

شما می تونید به راحتی در سایت ما ثبت نام کنید و در این دوره ها شرکت کنید.

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن