باشگاه کارآفرینان نوجوان ارومیه آغاز به کار نموده است .

باشگاه کارآفرینان نوجوان ارومیه با حضور۲۰۰ نفراز نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال و ۳۲ رهیار، به عنوان دوازدهمین باشگاه در کل کشور آغاز به کار نموده است .

باشگاه کارآفرینان نوجوانان ارومیه در تاریخ نهم لغایت یازدهم بهمن ماه ۱۳۹۸ باهمکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش وپرورش، کانون کارآفرینان استان و مرکز مشاوره کارسازان آریان دانش درشهر ارومیه راه‌اندازی گردید.

با توجه به اهمیت موضوع آموزش و توانمندسازی نوجوانان، در مراسم افتتاحیه این باشگاه جمعی از مسئولان ذیربط ادارات کل آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی از جمله آقایان محمدی، بهاری و نقی‌زاده حضور داشتند و به ایراد سخنانی پیرامون ضرورت­ها و الزامات برگزاری باشگاه پرداختند.

سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی با تاکید بر این که مقوله کارآفرینی تنها در حوزه کسب و‌ کار نیست، خاطرنشان کرد: حتی کسی که در حوزه فرهنگ و اندیشه با ترکیب عقاید، رفتار غلطی را از بین می‌برد کارآفرین فرهنگی است.

وی مشاهده‌گری، پرسشگری، آزمایشگری، شبکه‌سازی و تفکر خلاق را از ویژگی‌های اصلی کارآفرینی عنوان نمود و افزود: کارآفرینی یک سبک زندگی است و ما می‌خواهیم خلاق بودن را در نهاد نوجوانان نهادینه کنیم.

سرهنگی در پایان با تأکید بر اهمیت خانواده‌ در پرورش استعداد کودکان و نوجوانان، از آنان خواست تا توانمندی‌های فرزندان خود را تقویت نموده و رشد دهند.

نقی‌زاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این آیین با گرامیداشت فرارسیدن فجر انقلاب اسلامی گفت:امروز دنیا نسل چهارم دانشگاه‌ها را با رویکرد ثروت آفرینی تجربه می‌کند این در حالی است که مراکز آموزشی به صورت آموزش محور فعالیت می نمایند.

وی با تاکید بر اهمیت مقوله کارآفرینی به عنوان ضرورت جامعه کنونی تصریح کرد: دانش‌آموزان ما به عنوان نسل آینده باید به صورتی تعلیم و آموزش داده شوند تا مهارت کارآفرین بودن را آموخته و بکار گیرند.

در ادامه جلسه از تعدادی از دانش‌آموزان حاضر در جلسه تقدیر شد.

نکته حائز اهمیت در برگزاری این باشگاه؛ همکاری خوب، صمیمی و مشارکتی فیمابین ادارات کل آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی و بخش خصوصی (کانون کارآفرینان استان و مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی) بود که موجب شد به نحو احسن برگزار گردد.

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن